czwartek 13 czerwca 2024     Antoni, Lucjan, Gracja
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej
szukaj    szukaj szukaj
« powrót
W Bogdańcu znów będą pomagać i chronić
eGorzowska - 12012_tX4Pu9zD7zRHObVMFCjJ.jpgTrzy pomieszczenia biurowe, poczekalnia, aneks kuchenny, sterownia i dwie toalety, to nieco ponad 63 m kw usytuowane po sąsiedzku Gminnej Biblioteki Publicznej przy ul. Kolejowej w Bogdańcu. Tam, od poniedziałku 24 października, rozpoczyna działalność posterunek policji, na który mieszkańcy gminy czekali 24 lata.

Ośmiu funkcjonariuszy pod kierownictwem aspiranta Piotra Olejniczaka będzie pełnić służbę w nowym posterunku od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.30.
- Choć posterunek ma wyznaczone godziny pracy, to służby będą tu w różnych godzinach pełnili policjanci. Do dyspozycji mają telefony, więc będzie się z nimi można skontaktować. Te numery są wywieszone na drzwiach wejściowych i stronie internetowej – informował. Podkreślił też, że zna potrzeby mieszkańców gminy, ponieważ przez dwa lata był dzielnicowym na tym terenie. - Chciałbym doprowadzić do tego, by mieszkańcy gminy czuli się bezpiecznie i tak ja mówili samorządowcy, jak mówił pan generał, mieli do nas zaufanie i wiedzieli, że mogą zawsze na nas liczyć, i że będziemy w stanie im pomóc. To specyficzna społeczność, gmina wiejska, gdzie dużo jest zakłócania ładu i porządku publicznego, spożywania alkoholu w rejonach sklepów spożywczych. Będziemy chcieli wyeliminować to zjawisko.

W czasie piątkowego oficjalnego otwarcia posterunku szczególne słowa podziękowania padały pod adresem wójt gminy Bogdaniec Krystyny Pławskiej. Ona sama powiedziała:
- Po 24 latach na mapę gminy Bogdaniec wraca posterunek policji. Mawia się, że człowiek do życia i szczęścia potrzebuje zdrowia i poczucia bezpieczeństwa. A bezpieczeństwo szeroko rozumiane, to bezpieczeństwo publiczne, a do jego zabezpieczenia została powołana policja. Tak jesteśmy skonstruowani jako ludzie, że dobrze i bezpiecznie się czujemy, gdy w miejscach publicznych widzimy mundur policjanta. (…). Kiedy okazało się, że posterunki w gminach będą odtwarzane, natychmiast zdecydowaliśmy o złożeniu wniosku. Walka była długa, ale gdyby nie nadinspektor Jarosław Pasterski oraz inspektor Wiesław Widecki, nasze starania pewnie trwałyby jeszcze dłużej – mówiła, dziękując Wojewodzie Lubuskiemu za współpracę, Marszałek i Zarządowi Województwa Lubuskiego za pomoc w współfinansowaniu tego zadania z funduszy Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego ZIT Regionalnego Programu Operacyjnego, wreszcie pracownikom i radnym Urzędu Gminy w Bogdańcu za konsekwentną pracę na rzecz powołania posterunku.

- Wiemy jednak, że bezpieczeństwa nie tworzą budynki, tylko ludzie. Dlatego panie kierowniku, droga załogo, życzę wam, byście mieli to zaufanie społeczne, a wiem, że nie będzie go wam brakowało, bo ludzie czekają, żeby ten posterunek był tu, blisko nich i żeby z każdym nawet najmniejszym problemem wiedzieli, do kogo się zgłosić. Życzę wam bezpiecznej i spokojnej służby oraz tego, żebyście dbali, opiekowali się, zabezpieczali nasz teren i edukowali. Bo im więcej będzie edukacji, tym niej złych zdarzeń, których nie chcemy – powiedziała Krystyna Pławska.

Przywrócenie posterunku w Bogdańcu było możliwe po analizie stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz opiniach wyrażanych w czasie społecznych konsultacji.
- Podczas wielu spotkań i konsultacji społecznych mieszkańcy gminy jednoznacznie wskazywali, że tylko bezpośredni kontakt z lokalnymi policjantami oraz możliwość spotkania z nimi w budynku posterunku policji, pozwoli na stałe zapoznawanie się z ich problemami i potrzebami oraz umożliwi szybką i właściwą reakcję na zagrożenia bezpieczeństwa i porządku publicznego. Ponadto stała obecność znanych im policjantów zapewni wzrost poczucia bezpieczeństwa, a jednocześnie będzie budować zaufanie do naszej formacji – mówił komendant miejski policji w Gorzowie, inspektor Wiesław Widecki.

Na podstawie analizy stanu bezpieczeństwa i wyników konsultacji społecznych Komendant Główny Policji wydał pozytywną opinię i rozpoczęto inwestycję. Zawarto uzgodnienia między Gminą Bogdaniec, Komendami: Wojewódzką i Miejską Policji w Gorzowie. Sąsiadujący z Gminną Biblioteką Publiczną posterunek policji w Bogdańcu jest przystosowany do kompleksowej obsługi. W pomieszczeniach znajdują się urządzenia niezbędne do prowadzenia działań policyjnych i kontaktu ze społecznością lokalną, sprzęt kwaterunkowy i teleinformatyczny, zakupiony za niemal 80 tys. zł z budżetu państwa. Będzie na nim pracowało ośmiu funkcjonariuszy: kierownik posterunku oraz w Zespole do spraw Kryminalnych dwóch asystentów, a w Zespole do spraw Prewencji: dwóch dzielnicowych, dwóch referentów i jeden policjant. Etaty, które rocznie pochłoną ponad pół miliona złotych, przekazał ze swojej rezerwy Komendant Główny Policji, na podstawie ustawy z 17 grudnia 2021 r. o ustanowieniu „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2022-2025” oraz o zmianie ustawy o Policji i niektórych innych ustaw”.

Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie, nadinspektor Jarosław Pasterski przypomniał, że w myśl policyjnego hasła „Pomagamy i chronimy” stała obecność funkcjonariuszy w środowisku lokalnym jest niezbędna. – Policja jest dla ludzi i musi być blisko ludzi – podkreślił i dodał, że zatrudnieni funkcjonariusze, dzięki nowemu pojazdowi służbowemu, od którego kluczyki przekazał kierownikowi posterunku, będą mogli szybko i sprawnie dotrzeć do każdego miejsca w gminie.

Na uroczystości otwarcia Komendanta Głównego Policji, generalnego inspektora Jarosława Szymczyka reprezentował inspektor zastępca dyrektora Biura Prewencji Komendy Głównej Policji Piotr Kulesza. Zaznaczył, że wyposażenie w nowoczesny sprzęt oraz nowy radiowóz nie ma żadnego znaczenia bez ludzi. - To wy jesteście posterunkiem i jego sercem. To wasze działania na rzecz społeczności lokalnej są najważniejsze. Życzę wam, żeby nigdy nie opuszczało was policyjne szczęście, żebyście zawsze wracali zdrowi i cali ze służby oraz żeby towarzyszyło wam przeświadczenie, że dobrze ją wykonaliście. Życzę wam, abyście zawsze podejmowali dobre i właściwe decyzje. Jeżeli ktoś będzie mówił o was, że jesteście policjantami z Bogdańca to trochę mało. Ważne jest, by mówili o was: „To są nasi policjanci z Bogdańca” – podkreślił.

Tekst i foto Hanna Kaup


Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
, zdjęcie 1/27

, zdjęcie 2/27

, zdjęcie 3/27

, zdjęcie 4/27

, zdjęcie 5/27

, zdjęcie 6/27

, zdjęcie 7/27

, zdjęcie 8/27

, zdjęcie 9/27

, zdjęcie 10/27

, zdjęcie 11/27

, zdjęcie 12/27

, zdjęcie 13/27

, zdjęcie 14/27

, zdjęcie 15/27

, zdjęcie 16/27

, zdjęcie 17/27

, zdjęcie 18/27

, zdjęcie 19/27

, zdjęcie 20/27

, zdjęcie 21/27

, zdjęcie 22/27

, zdjęcie 23/27

, zdjęcie 24/27

, zdjęcie 25/27

, zdjęcie 26/27

, zdjęcie 27/27


22 października 2022 06:55, admin ego
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Piknik Europejski w Gorzowie
Zapraszamy do Gorzowa na Piknik Europejski! Świętujemy 20-lecie Polski w UE. Marszałek Województwa Lubuskiego Marcin Jabłoński zaprasza na kolejny piknik z ... <czytaj dalej>
W czwartek Boże Ciało
W najbliższy czwartek 30 maja Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa popularnie nazywaną świętem Bożego Ciała. Tego dnia ... <czytaj dalej>
Składy komisji Sejmiku Województwa Lubuskiego
Radni województwa w trakcie sesji w dniu 20 maja 2024 r. wybrali przedstawicieli komisji w Sejmiku Województwa Lubuskiego VII kadencji. Wybrano ... <czytaj dalej>
Przebudowa Spichrzowej
Ostatnie przygotowania do rozpoczęcia przebudowy ulicy Spichrzowej. Konsorcjum firm TORMEL i WUPRINŻ, przebuduje ostatni, półkilometrowy odcinek ulicy Spichrzowej. Pierwsze prace ruszą ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
"Video Box" Wypożyczalnia Kaset Wideo

ul. Młyńska 13, Gorzów Wlkp.
tel. 95 720 67 27
branża: Wideo, DVD - wypożyczanie <czytaj dalej>
"Zbyt.Pl" Robert Pieńkos

ul. Wróblewskiego 3 l. 2, Gorzów Wlkp.
tel. 608 305 735
branża: Sprzedaż wysyłkowa <czytaj dalej>
"Prewent" S.C.

ul. Mościckiego 14, Gorzów Wlkp.
tel. 509 820 503
branża: BHP - artykuły, sprzęt <czytaj dalej>

Przejęli klucz na tydzień
Od barwnego korowodu wokół stawu w parku Wiosny Ludów rozpoczął ... <czytaj dalej>
Zwolniony z egzaminu dojrzałości
Bardzo rzadko się zdarza, aby uczeń jeszcze w trakcie swojej ... <czytaj dalej>
Tydzień Seniora
VII obchody Gorzowskiego Tygodnia Seniora rozpoczną się 10 czerwca o ... <czytaj dalej>
Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat
Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat. I tak ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« czerwiec 2024 »
P W Ś C P S N
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
Walka o Gorzów, czyli teatrzyk manipulacji
Jesteśmy po pierwszym spotkaniu w związku z propozycją zmiany nazwy Gorzowa Wielkopolskiego. Odbyło się w auli AJP przy obecności ok. 70-80 osób. Ponieważ w mediach społeczościowych trwa ożywiona dyskusja między ... <czytaj dalej>
Bez korzeni nie zakwitniesz
Archiwa Państwowe oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej zapraszają uczniów klas 4-7 <czytaj dalej>
Kto zdobędzie mural dla szkoły
Murale Pamięci „Dumni z Powstańców” to ogólnopolski konkurs dla szkół <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - silje1.jpg
admin ego:
Zmiana nazwy miasta
Drodzy Mieszkańcy - właśnie garstka ludzi decyduje o Was, bez ... <czytaj dalej>
admin ego:
Z Tallina do Helsinek
Jest 5:44. Wypływamy z Tallina do Helsinek. Prom miał ruszyć ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Bez makijażu?
5 maja obchodzimy Światowy Dzień Bez Makijażu, poświęcony promowaniu naturalnego ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Alkoholowa mapa Polski
Ponad 95 tys. pijanych kierowców zatrzymała policja w 2023 roku. ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
B. Mierzwa :
Zdecydowanie jestem za tym aby Gorzow Wielkopolski pozostał Gorzowem Wielkopolskim. Tu się urodziłem, tu chodziłem do szkół, tu pracowałem i tu <czytaj dalej>
Anonim_4752:
Czy tam ktokolwiek w ogóle mówił o korzyściach że zmiany nazwy? Bo jak czytam o pitoleniu JMR albo wywodach na temat zamalowywania, to nie widzę <czytaj dalej>
Anonim_5678:
Ludzie, nie widzicie, że to temat zastępczy? Że promują się osoby nie z Gorzowa lub mające poczucie niższości, że kojażeni są z Wielkopolsk <czytaj dalej>
Anonim_8245:
Właśnie Pani redaktor powinno zależeć, aby naszemu miastu niepotrzebne było dookreślenie. Gorzów ze swoim bogactwem kulturowym,historią, geogr <czytaj dalej>
Anonim_4837:
Gorzów Wielkopolski- kropka nie jest potrzebna <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej