niedziela 4 czerwca 2023     Helga, Karol, Franciszek
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej
szukaj    szukaj szukaj
« powrót
W Bogdańcu znów będą pomagać i chronić
eGorzowska - 12012_tX4Pu9zD7zRHObVMFCjJ.jpgTrzy pomieszczenia biurowe, poczekalnia, aneks kuchenny, sterownia i dwie toalety, to nieco ponad 63 m kw usytuowane po sąsiedzku Gminnej Biblioteki Publicznej przy ul. Kolejowej w Bogdańcu. Tam, od poniedziałku 24 października, rozpoczyna działalność posterunek policji, na który mieszkańcy gminy czekali 24 lata.

Ośmiu funkcjonariuszy pod kierownictwem aspiranta Piotra Olejniczaka będzie pełnić służbę w nowym posterunku od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.30.
- Choć posterunek ma wyznaczone godziny pracy, to służby będą tu w różnych godzinach pełnili policjanci. Do dyspozycji mają telefony, więc będzie się z nimi można skontaktować. Te numery są wywieszone na drzwiach wejściowych i stronie internetowej – informował. Podkreślił też, że zna potrzeby mieszkańców gminy, ponieważ przez dwa lata był dzielnicowym na tym terenie. - Chciałbym doprowadzić do tego, by mieszkańcy gminy czuli się bezpiecznie i tak ja mówili samorządowcy, jak mówił pan generał, mieli do nas zaufanie i wiedzieli, że mogą zawsze na nas liczyć, i że będziemy w stanie im pomóc. To specyficzna społeczność, gmina wiejska, gdzie dużo jest zakłócania ładu i porządku publicznego, spożywania alkoholu w rejonach sklepów spożywczych. Będziemy chcieli wyeliminować to zjawisko.

W czasie piątkowego oficjalnego otwarcia posterunku szczególne słowa podziękowania padały pod adresem wójt gminy Bogdaniec Krystyny Pławskiej. Ona sama powiedziała:
- Po 24 latach na mapę gminy Bogdaniec wraca posterunek policji. Mawia się, że człowiek do życia i szczęścia potrzebuje zdrowia i poczucia bezpieczeństwa. A bezpieczeństwo szeroko rozumiane, to bezpieczeństwo publiczne, a do jego zabezpieczenia została powołana policja. Tak jesteśmy skonstruowani jako ludzie, że dobrze i bezpiecznie się czujemy, gdy w miejscach publicznych widzimy mundur policjanta. (…). Kiedy okazało się, że posterunki w gminach będą odtwarzane, natychmiast zdecydowaliśmy o złożeniu wniosku. Walka była długa, ale gdyby nie nadinspektor Jarosław Pasterski oraz inspektor Wiesław Widecki, nasze starania pewnie trwałyby jeszcze dłużej – mówiła, dziękując Wojewodzie Lubuskiemu za współpracę, Marszałek i Zarządowi Województwa Lubuskiego za pomoc w współfinansowaniu tego zadania z funduszy Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego ZIT Regionalnego Programu Operacyjnego, wreszcie pracownikom i radnym Urzędu Gminy w Bogdańcu za konsekwentną pracę na rzecz powołania posterunku.

- Wiemy jednak, że bezpieczeństwa nie tworzą budynki, tylko ludzie. Dlatego panie kierowniku, droga załogo, życzę wam, byście mieli to zaufanie społeczne, a wiem, że nie będzie go wam brakowało, bo ludzie czekają, żeby ten posterunek był tu, blisko nich i żeby z każdym nawet najmniejszym problemem wiedzieli, do kogo się zgłosić. Życzę wam bezpiecznej i spokojnej służby oraz tego, żebyście dbali, opiekowali się, zabezpieczali nasz teren i edukowali. Bo im więcej będzie edukacji, tym niej złych zdarzeń, których nie chcemy – powiedziała Krystyna Pławska.

Przywrócenie posterunku w Bogdańcu było możliwe po analizie stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz opiniach wyrażanych w czasie społecznych konsultacji.
- Podczas wielu spotkań i konsultacji społecznych mieszkańcy gminy jednoznacznie wskazywali, że tylko bezpośredni kontakt z lokalnymi policjantami oraz możliwość spotkania z nimi w budynku posterunku policji, pozwoli na stałe zapoznawanie się z ich problemami i potrzebami oraz umożliwi szybką i właściwą reakcję na zagrożenia bezpieczeństwa i porządku publicznego. Ponadto stała obecność znanych im policjantów zapewni wzrost poczucia bezpieczeństwa, a jednocześnie będzie budować zaufanie do naszej formacji – mówił komendant miejski policji w Gorzowie, inspektor Wiesław Widecki.

Na podstawie analizy stanu bezpieczeństwa i wyników konsultacji społecznych Komendant Główny Policji wydał pozytywną opinię i rozpoczęto inwestycję. Zawarto uzgodnienia między Gminą Bogdaniec, Komendami: Wojewódzką i Miejską Policji w Gorzowie. Sąsiadujący z Gminną Biblioteką Publiczną posterunek policji w Bogdańcu jest przystosowany do kompleksowej obsługi. W pomieszczeniach znajdują się urządzenia niezbędne do prowadzenia działań policyjnych i kontaktu ze społecznością lokalną, sprzęt kwaterunkowy i teleinformatyczny, zakupiony za niemal 80 tys. zł z budżetu państwa. Będzie na nim pracowało ośmiu funkcjonariuszy: kierownik posterunku oraz w Zespole do spraw Kryminalnych dwóch asystentów, a w Zespole do spraw Prewencji: dwóch dzielnicowych, dwóch referentów i jeden policjant. Etaty, które rocznie pochłoną ponad pół miliona złotych, przekazał ze swojej rezerwy Komendant Główny Policji, na podstawie ustawy z 17 grudnia 2021 r. o ustanowieniu „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2022-2025” oraz o zmianie ustawy o Policji i niektórych innych ustaw”.

Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie, nadinspektor Jarosław Pasterski przypomniał, że w myśl policyjnego hasła „Pomagamy i chronimy” stała obecność funkcjonariuszy w środowisku lokalnym jest niezbędna. – Policja jest dla ludzi i musi być blisko ludzi – podkreślił i dodał, że zatrudnieni funkcjonariusze, dzięki nowemu pojazdowi służbowemu, od którego kluczyki przekazał kierownikowi posterunku, będą mogli szybko i sprawnie dotrzeć do każdego miejsca w gminie.

Na uroczystości otwarcia Komendanta Głównego Policji, generalnego inspektora Jarosława Szymczyka reprezentował inspektor zastępca dyrektora Biura Prewencji Komendy Głównej Policji Piotr Kulesza. Zaznaczył, że wyposażenie w nowoczesny sprzęt oraz nowy radiowóz nie ma żadnego znaczenia bez ludzi. - To wy jesteście posterunkiem i jego sercem. To wasze działania na rzecz społeczności lokalnej są najważniejsze. Życzę wam, żeby nigdy nie opuszczało was policyjne szczęście, żebyście zawsze wracali zdrowi i cali ze służby oraz żeby towarzyszyło wam przeświadczenie, że dobrze ją wykonaliście. Życzę wam, abyście zawsze podejmowali dobre i właściwe decyzje. Jeżeli ktoś będzie mówił o was, że jesteście policjantami z Bogdańca to trochę mało. Ważne jest, by mówili o was: „To są nasi policjanci z Bogdańca” – podkreślił.

Tekst i foto Hanna Kaup


Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
, zdjęcie 1/27

, zdjęcie 2/27

, zdjęcie 3/27

, zdjęcie 4/27

, zdjęcie 5/27

, zdjęcie 6/27

, zdjęcie 7/27

, zdjęcie 8/27

, zdjęcie 9/27

, zdjęcie 10/27

, zdjęcie 11/27

, zdjęcie 12/27

, zdjęcie 13/27

, zdjęcie 14/27

, zdjęcie 15/27

, zdjęcie 16/27

, zdjęcie 17/27

, zdjęcie 18/27

, zdjęcie 19/27

, zdjęcie 20/27

, zdjęcie 21/27

, zdjęcie 22/27

, zdjęcie 23/27

, zdjęcie 24/27

, zdjęcie 25/27

, zdjęcie 26/27

, zdjęcie 27/27


22 października 2022 06:55, admin ego
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Autobusem nad Nierzym
Miejski Zakład Komunikacji informuje, że od soboty, 3 czerwca zostanie uruchomiona sezonowa linia autobusowa nr 201, która umożliwi dojazd mieszkańcom ... <czytaj dalej>
300 tys. zł dla AWF
300 tys. złotych dla gorzowskiego AWF-u. To wsparcie na dietetykę i fizjoterapię. – To kierunki przyszłości, dlatego konsekwentnie je wspieramy – ... <czytaj dalej>
Ruszyła rywalizacja o puchar Rowerowej Stolicy Polski
Pierwsze kilometry za nami. Gorzowscy rowerzyści, punktualnie o północy wyruszyli ze Starego Rynku, by kręcić pierwsze kilometry dla Gorzowa. Nasze ... <czytaj dalej>
Nabór na ławników sądowych
Rada Miasta Gorzowa Wielkopolskiego przystąpiła do wyboru ławników do sądów okręgowego i rejonowego na kadencję 2023 - 2027. W sumie ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
Pytel Józef Zakład Budowlany

ul. Kutrzeby 3 m. 1, Gorzów Wlkp.
tel. 95 729 96 98
branża: Budowlane usługi - wykańczanie wnętrz <czytaj dalej>
Wspólnota Mieszkaniowa 3213 Ul.Sikorskiego 122 w Gorzowie Wlkp.

ul. Armii Polskiej 29, Gorzów Wlkp.
tel. 95 720 68 39
branża: Wspólnoty mieszkaniowe <czytaj dalej>
"Szpilka" Sp. z o.o.

ul. Dowbór-Muśnickiego 7, Gorzów Wlkp.
tel. 95 721 40 05
branża: Spożywcze artykuły - detal <czytaj dalej>

Premiera dla dzieci
To będzie gratka dla najmłodszych. W nowym filmowym tygodniu kino ... <czytaj dalej>
Nabór na ławników sądowych
Rada Miasta Gorzowa Wielkopolskiego przystąpiła do wyboru ławników do sądów ... <czytaj dalej>
Od pięciu lat w Krzyszczynce działa ŚDS
Krzyszczynka, to – jak mówią – wieś „na końcu świata”. ... <czytaj dalej>
38. urodziny MAJ
To było niezwykłe muzyczne koncertowanie z okazji 38. urodzin Małej ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« czerwiec 2023 »
P W Ś C P S N
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
  
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
Nie rozsiewajmy nienawiści
Jak traktować życzenia „Wesołych Świąt” w sytuacji, gdy ani w Polsce, ani u naszych wschodnich sąsiadów, ani w wielu miejscach świata wesoło nie jest? Myślę, że jako znak pamięci. Cóż mogą ... <czytaj dalej>
Pokaż najpiękniejsze porosty
W ramach programu edukacyjno-informacyjnego WygrajMY czyste powietrze miasto ogłasza konkurs <czytaj dalej>
Zagłosuj na zmodernizowany obiekt
Trwa głosowanie w plebiscycie internetowym konkursu Modernizacja Roku & Budowa <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - dsc_8183.jpg
admin ego:
Kamionna - warto tam zajrzeć
4 czerwca zapraszam na kolejny skok w bok z trasy ... <czytaj dalej>
admin ego:
Humerszczyzna
3 czerwca to dzień, w którym świętują rowerzyści. Ja niestety, ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Kryzys? Jaki kryzys?
W województwie lubuskim podobno kryzysu nie widać. Zwiększanie zatrudnienia, zwiększanie wynagrodzeń ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Uwaga, odbiorcy ciepła systemowego
Od 1 marca 2023 r. będą obowiązywały nowe zasady wsparcia ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Anonim_3699:
Zbigniew Jakubek, nie Jakubik.... a koncert znakomity!
<czytaj dalej>
Roman:
Co za piękne miejsce i ludzie, którzy je stworzyli. <czytaj dalej>
Anonim_5797:
Pomyślny koniec serialu: Połączenie osiedla Staszca z Cmentarzem Komunalnym. Od 1 czerwca wraca linia 105 relacji osiedle Stasica – Cmentarz II B <czytaj dalej>
Anonim_4318:
nie moge patrzeć na tego różowego jacusia,

miastem powinien rządzić facet (z jajami)
a nie pipciniec jakim jest magistrat pozatru <czytaj dalej>
Marek z Rybakowa:
Gorzowskich radnych podzieliłbym na trzy kategorie:
-zaradni,
-nieporadni,
-bezradni.
Tych pierwszych jest najmniej niestety - na <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej